Helmáč 2016: Bitva o Gondor

350 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin, 5 dnů, 2016

Web: http://helmac.cz

Galerie fotek: http://helmac.cz/?page_id=20

Autor fotografií: různí

Helmáč je víc, než bitva. Helmáč je festival, událost odehrávající se v krásném prostoru, na loukách a v lesích za vesnicí s okouzlujícím a výstižným názvem Rozkoš. Helmáč je důvěrná přezdívka, zkratka původního názvu už přes 11 let existující akce Dobývání Helmova žlebu. Letošní ročník proběhnul ve dnech 3.8.-7.8.2016.

Helmáč je jednoduše týden v roce, kdy si fantazáci, dřevárníci, či šermíři vyrazí na jednu nádhernou louku, aby tam do reálného světa převedli svůj oblíbený příběh z pera pana Tolkiena. Postaví si hradbu, obléknou fantasy kostýmy a na pár dní se vtělí do charakteru, dle své volby. A ano, jak už to bývá, na konci se strhne bitva mezi temnou a světlou stranou, která bývá značně adrenalinová a vyčerpávající.

Helmáč není výjimečný jen kvůli známé bitvě na reálné hradbě. Helmáč je akcí, která se vyvíjí a na které je stále co dělat. Po celou dobu se v areálu odehrávaly různá turnajová klání jak pro jednotlivce, tak pro skupiny. Šlo o staré dobré souboje s dřevárnickými zbraněmi v arénách a na hradbě (domination...), ale samozřejmě i o brutál (souboj jeden na jednoho bezezbraní v pískové aréně), duely na dýky, lukostřelba a jiná týmová utkání (jugger...). Do všech těchto aktivit se mohli zapojit i nebojující účastníci. Odvážní a drsní muži, či ženy s odpovídající výzbrojí se mohli pustit i do kekelu. Všechny tyto soutěže umožňily (v případě vítězství, nebo jen samotnou účastí) získat Helmíky (místní herní měna), které pak bylo možné utratit v páteční večerní aukci za bonusové osobní výhody do následující velké sobotní bitvy a nebo za jiné věcné ceny.

Ten, kdo dal přednost spíše aktivnímu odpočinku, si zcela jistě užil večerní koncerty osvědčených i nových interpretů (DeeDee z Marsu, Amazing Horse, Lucrezia Borgia) s doprovodnou fireshow a celkově si mohl vychutnávat uvolněnou atmosféru. A to třeba i při probíhajícím sázení třeba na vítěze v turnajových kláních. Vzhledem k tomu, že generace fantazáků dospívá, nebo lépe řečeno, posouvá se do toho nejlepšího věku, je naše akce otevřená i rodinám s dětmi, kterých mezi námi stále přibývá.

Ročník 2016 vyhrála po celodenních šarvátkách světlá strana.

3 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1